Po co czytać w języku obcym?

Zapraszam na film 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=Cg7mE0sVte4

Reklamy

8 uwag do wpisu “Po co czytać w języku obcym?

 1. Chciałam zapytać o Twoje zdania n.t. wypisywania z czytanych książek nowych słówek, ale skoro będzie druga część to czekam na nią z niecierpliwością :). Właśnie przedzieram się przez moją pierwszą książkę po niemiecku, więc temat mnie bardzo interesuje. Pozdrowienia!

  Lubię to

 2. Chciałam zapytać o Twoje zdania n.t. wypisywania z czytanych książek nowych słówek, ale skoro będzie druga część to czekam na nią z niecierpliwością :). Właśnie przedzieram się przez moją pierwszą książkę po niemiecku, więc temat mnie bardzo interesuje. Pozdrowienia!

  Lubię to

 3. W drugiej części filmu będzie o tym, ale dosłownie jedno zdanie, więc tutaj wyjaśnię moje zdanie pod Twoim kątem 🙂 Tak teraz patrzę i zaczynam dochodzić do wniosku, że zamiast jednej, powinnam nagrać jeszcze przynajmniej ze 4 części – temat rzeka 🙂 Póki co, odpowiem Ci, że moim zdaniem jeśli to pierwsza książka, to zostaw w spokoju słownik, staraj się z tego przede wszystkim czerpać przyjemność, żeby przyzwyczaić się do czytania po niemiecku, nie zrazić się i przekonać, że to naprawdę frajda. Pojedyncze słówka, istotne dla zrozumienia kontekstu – oczywiście, ale nic więcej. I tak nauczysz się bardzo dużo, oczytasz się z gramatyką, strukturami, naturalnym, ale ładnym, literackim językiem. Jeśli natomiast okazuje się, że bez słownika nie jesteś w stanie przebrnąć ani jednej strony, to być może książka jest za trudna? Polecam na początek bajki, romanse, albumy, ale przede wszystkim na temat, który naprawdę Cię interesuje i dzięki któremu zapomnisz na chwilę, że się uczysz 🙂 Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  Lubię to

 4. W drugiej części filmu będzie o tym, ale dosłownie jedno zdanie, więc tutaj wyjaśnię moje zdanie pod Twoim kątem 🙂 Tak teraz patrzę i zaczynam dochodzić do wniosku, że zamiast jednej, powinnam nagrać jeszcze przynajmniej ze 4 części – temat rzeka 🙂 Póki co, odpowiem Ci, że moim zdaniem jeśli to pierwsza książka, to zostaw w spokoju słownik, staraj się z tego przede wszystkim czerpać przyjemność, żeby przyzwyczaić się do czytania po niemiecku, nie zrazić się i przekonać, że to naprawdę frajda. Pojedyncze słówka, istotne dla zrozumienia kontekstu – oczywiście, ale nic więcej. I tak nauczysz się bardzo dużo, oczytasz się z gramatyką, strukturami, naturalnym, ale ładnym, literackim językiem. Jeśli natomiast okazuje się, że bez słownika nie jesteś w stanie przebrnąć ani jednej strony, to być może książka jest za trudna? Polecam na początek bajki, romanse, albumy, ale przede wszystkim na temat, który naprawdę Cię interesuje i dzięki któremu zapomnisz na chwilę, że się uczysz 🙂 Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s