Gdzie się podziała Ula? – czyli fotorelacja z nieobecności na blogu :)

Najpierw spieszę z wyjaśnieniem. Nie było mnie tu dosyć dawno, ponieważ przyszedł rok akademicki i moje życie nabrało trochę szybszego tempa. Obecnie jestem na wymianie studenckiej w Belgii i przez najbliższy semestr będę poznawać tutejszą kulturę, system edukacji, eksperymentować z belgijską kuchnią i kontynuować naukę języka niderlandzkiego.

 

Po trudnych tygodniach przeprowadzki, adaptacji i szoku kulturowego, nareszcie mogę powiedzieć, że odnalazłam się już w Belgii i zaczynam doceniać uroki tego kraju. Mimo niewielkiej odległości, muszę przyznać, że różnice są dosyć duże. Pomijając oczywistości takie jak język, warto zaznaczyć, że jest tu również bardzo wysoki poziom edukacji (spodziewajcie się notki na ten temat :)) z naciskiem na rozwój trochę innych kompetencji niż w Polsce, wbrew pozorom również, jest sporo różnic kulturowych, a klimat wciąż zaskakuje. Chociaż pierwsze zmiany już zaakceptowałam, muszę przyznać, że jeszcze ciężko jest mi znaleźć czas na wszystko i dlatego posty na blogu mogą pojawiać się teraz trochę rzadziej. To nie znaczy jednak, że znikam, o nie, nie!
 
Mimo tego, że to dopiero początek, już korzystam z niewątpliwej zalety Belgii, jaką jest jej położenie względem innych krajów. Podróże tutaj to przyjemność, ponieważ dojazd do kilku najpiękniejszych miast Europy zajmie nam zaledwie parę godzin pociągiem.
 
A teraz zapraszam Was na krótką fotorelację z moich belgijsko-francuskich przygód 🙂 


c5a9f-1010485_10204866506492413_2940466676613059318_n

 

Reklamy

8 uwag do wpisu “Gdzie się podziała Ula? – czyli fotorelacja z nieobecności na blogu :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s